неділя, 15 березня 2015 р.

Папа Франциск оголосив про Надзвичайний Ювілейний Рік на честь Божого милосердя


13 березня 2015 р. наприкінці проповіді під час покаянного богослужіння в базиліці Святого Петра Папа Франциск оголосив про Надзвичайний Ювілейний Рік на честь Божого Милосердя.
«Дорогі брати й сестри, я часто задумувався над тим, як Церква може вчинити очевиднішою свою місію бути свідком милосердя, – сказав він. – Це шлях, який розпочинається з духовного навернення. І ми повинні ступити на цей шлях. Саме тому я вирішив проголосити Надзвичайний Ювілей, у центрі якого буде Боже милосердя. Це буде Святий Рік Милосердя. Ми бажаємо прожити його у світлі Господнього слова: “Будьте милосердні, як Отець” (пор. Лк 6,36). Це особливо стосується сповідників!
Цей Святий Рік розпочнеться в урочистість Непорочного Зачаття цього року (ред.: 8 грудня 2015) та завершиться 20 листопада 2016 року, в Неділю Господа Нашого Ісуса Христа, Царя Всесвіту, живого Обличчя Отцевого милосердя. Доручаю організацію цього Ювілею Папській Раді сприяння новій євангелізації, щоб вона могла провести його, як новий етап на шляху Церкви у здійсненні її місії нести кожній людині Євангеліє милосердя». 
«Оголошення Року Божого Милосердя є чудовим подарунком для молодих людей, які готуються до Світового дня молоді в Кракові, – каже єпископ Даміан Мускус, генеральний координатор  Організаційного комітету СДМ 2016. – Папа Франциск з початку свого понтифікату підкреслює, що милосердя змінить світ. У своїх зустрічах з молоддю, а також Посланнях, скерованих до них, Папа переконує молодь знову відкрити для себе милосердя як революційну силу і як «формулу щастя». Світовий День Молоді відбудеться під час Року милосердя і в місті, яке є столицею Божого Милосердя. Це основна ознака надії, яку Святіший Отець покладає на молодих людей, які у Кракові переживатимуть зустріч з Ісусом Милосердним і Його апостолами: св. Іваном Павлом II і св. Фаустиною. Іскру Божого Милосердя в краківських Лагєвниках Святіший Отець хоче доручити у руки молоді, аби вони запалали вогнем любові і осінили нею весь світ.»Джерело: www.krakow2016.com