пʼятниця, 6 березня 2015 р.

Логотип СДМ 2016


Символіка логотипу поєднує в собі три елементи: місце, головних героїв та тему зустрічі.
«У представленому логотипі бачимо зв'язок з нашою батьківщиною, Польщею, тобто місця зустрічі молоді з усього світу з Папою Франциском в Кракові а також гасло цих днів: блаженні милосердні, бо вони зазнають милосердя», - розповів кардинал Станіслав Дзівіш. Презентацію провели краківський митрополит Дзівіш, Моніка Рибчинська, Емілія Пиза в Залі Папського Вікна у краківській курії.
«Через цей знак хочемо передати послання Всесвітнього дня молоді, яке визначив Папа Франциск. Промовистість цього знаку буде поглиблена музикою, тобто через спеціально написаний гімн, і молитву».
Моніка Рибчинська розповіла про символіку логотипу. В центрі – хрест, вписаний в контури Польщі. Місце розташування Кракова позначено жовтим колом, яке символізує молодь. З хреста спливає іскра Божого Милосердя, що формою і колористикою нагадує ікону «Ісусе, довіряю Тобі». Синьо-червона-жовта колористика лого пов’язана з офіційними кольорами Кракова і його гербом.
Автор логотипу – Моніка Рибчинська, 28-річна мешканка Остжешова, графік і монтажер, випускниця факультету Журналістики і Політичних наук Варшавського університету. Логотип вона створила в Римі, одразу після канонізації Йоана Павла ІІ, як форму подяки за заступництво святого у її професійній діяльності. Перед реліквіями покровителя ВДМ просила про натхнення. Відповідь була миттєва, бо вже ввечері Моніка перший проект надіслала у Варшаву.
Співавтор логотипу – Емілія Пиза, 26-річна випускниця Академії Мистецтв у Варшаві, що спеціалізується на проектуванні книг і видавничій графіці.
Під час прес-конференції також представили офіційну молитву ВДМ у Кракові 2016. Вона складається з трьох частин. Перша взята з Акту посвячення світу Божому милосердю, який здійснив Папа Йоан Павло ІІ 2002 року в санктуарії Божого Милосердя в Лагевніках. Друга частина – прохання про благодать бути милосердним. Третя частина має літаній ний характер і є закликом про заступництво Матері Божої та Йоана Павла ІІ – покровителя ВДМ.
14 і 15 липня представники Організаційного Комітету зустрінуться з Папською Радою у справах Мирян, що виступає організатором кожного ВДМ. Можливо, що тоді буде прийнято рішення щодо гімну краківського ВДМ. Вже подано 95 пропозицій.
Нагадуємо, що ВДМ у Кракові відбуватиметься з 26 по 31 липня 2016 року.
За матеріалами КАІ